O obci

Škola

Internetovou prezentaci ZŠ a MŠ Regionu Karlovarský venkov najdete na adrese skolaplnapohody.cz

Historie

Nejstarší zmínka o školství je z Boru a pochází z roku 1584. V Sadově je poprvé škola zmiňována v roce 1939,kdy zde fungovala šestitřídní škola. Během své historie se v Sadově měnil počet tříd, zpravidla se však jednalo o první stupeň základního školství. V porevoluční době bojovala škola s velkým nedostatkem dětí, zvláště v neúplné základní škole.

Základní škola a Mateřská škola Regionu Karlovarský venkov

V porevolučním období bojovala škola s malým počtem dětí. V roce 1998 došlo ke spojení neúplné základní školy a školy mateřské. V roce 1999 nastoupila na místo ředitelky Mgr. Jiřina Jandová. V té době měla škola 13 dětí a školka 20 dětí. Koncepce vedení školy se zaměřila na zlepšení jména školy v místě a zviditelnění v okolí. Škola otevřela svoje dveře i dětem s různými tělesnými vadami. Již v dalším roce se zvýšil počet dětí na 23 v MŠ a 26 v ZŠ. Kromě zvýšené nabídky různých zájmových kroužků zde vznikla v tomto roce i pobočka ZUŠ.

V roce 2001/2002 bylo vytvořeno odloučené pracoviště v sousedních Otovicích. Počet žáků se opět zvýšil na 65 v ZŠ a 25 v MŠ. Po dohodě s obecními úřady v obou obcích se ze školy stala v listopadu příspěvková organizace. V současnosti je škola spojeným zařízením základní a mateřské školy ve třech obcích – Sadov, Otovice a Hájek. Zřizovatelem této školy je dobrovolný svazek obcí Region Karlovarský venkov. Školu navštěvuje 107 dětí v základní a 60 dětí v mateřské škole. Škola vyučuje žáky 1. až 9. ročníků. Ve škole je zaměstnáno 27 zaměstnanců včetně asistentek postižených dětí. V mimoškolní činnosti je zajišťováno 15 různých činností a kroužků, ve spolupráci se ZUŠ probíhá výuka hry na flétnu, housle a klavír. Budovy jsou napojeny na internet a vybaveny počítači.

Škola si díky svým aktivitám buduje ve všech obcích významnou pozici a stává se významným kulturně společenským zařízením.

Karlovarský kraj - logo Živý kraj - logo Ministerstvo pro místní rozvoj - logo Ministerstvo pro místní rozvoj - logo

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
© 2021 Obec Sadov