Porcelánové králoství - nová geolokační hra v Sadově

O Porcelánovém království

Věděli jste, že v obci Sadov se nachází Porcelánové království?

Je to tak, jen v něm nyní panují chmury. Skřítka Porcelánka totiž zajal černokněžník Střep a hledá se někdo statečný, kdo má dostatek kuráže, chytrý telefon a vysvobodí jej!

Porcelánové království není jen domovinou skřítků, ale i mnohých dalších postaviček, které lidé nazývají „pohádkové“ a rovněž zde ožívají všechny porcelánové figurky, hrníčky, mísy i třeba talíře! Doposud zde žil také spokojeným životem skřítek Kaolínek i se svým bráchou Porcelánkem. A proč doposud? Protože Porcelánek zmizel! Unesl ho proradný černokněžník Střep, který ho vydá pouze tomu, kdo mu přinese tu nejkrásnější porcelánovou panenku ze všech, aby jej zbavila jeho věčné samoty!

Tolik úvod do nově spuštěné hry, ve které se hráči zábavnou formou dozví mnohé o těžbě kaolinu a výrobě porcelánu, obci Sadov a jejím blízkém okolí. Pro instalaci hry postačí v prohlížeči v chytrém telefonu otevřít adresu qr.geofun.cz/606. Telefon sám nabídne instalaci bezplatné aplikace GEOFUN a následně stažení hry „O Porcelánovém království“. Pak již stačí dojít jen na parkoviště u sportovního hřiště v Sadově a aplikace sama nabídne odstartování hry.

Ladislav Ludvík, místostarosta obce Sadov, k nové hře dodává: „Tato nová geolokační hra určitě velmi potěší nejen stávající hráče GEOFUNu, ale věřím, že i naše místní obyvatele, díky které pohádkovým způsobem poznají „kaolinovou historii naší obce“, ale pro někoho možná i neznámá zákoutí naší malebné obce.“

Hru je možné odehrát kdykoliv během roku a je dobré si na ni vyčlenit alespoň tři hodiny. Je možné ji projít se psem a cestou čeká na hráče mnoho místních technických, historických a přírodních zajímavostí. Během hry budou plnit různé úkoly, aby ve svém poslání a vysvobození skřítka Porcelánka uspěli.

Odkazy:

·        webová prezentace hry: www.geofun.cz/o-porcelanovem-kralovstvi/

·        rychlý odkaz pro stažení hry do chytrého telefonu: qr.geofun.cz/606

·        tisková prezentace hry: www.geofun.cz/o-porcelanovem-kralovstvi/print/

·        podklady pro novináře - www.geofun.cz/novinari/

Pro více informací kontaktujte:

·        Ladislav Ludvík, místostarosta obce Sadov, tel. 724 180 380, mistostarosta@sadov.cz

·        Vít Pechanec, projektový manažer, GEOFUN, s.r.o., tel. 603 799 819, vitek@geofun.cz

 

O GEOFUNu

GEOFUN vychází z populárního geocachingu. Hry v něm přináší unikátní příběhy, jejichž součástí se stávají samotní hráči, a poznávání je tak pro ně mnohem zábavnější a přináší mnoho zážitků.

 

GEOFUN v sobě spojuje čtyři populární záležitosti:

Œ zážitky  cestování Ž poznávání

… a to vše zdarma v  chytrém telefonu!

Princip hry spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones) se systémy iOS nebo Android, které umožňují lokalizaci. Díky GPS modulu telefon přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a uděluje úkoly. Kromě toho tak měří čas, umí nahrávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky, zvládá rozšířenou realitu a ještě mnoho dalšího.

 

Kouzlo GEOFUNu tkví v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem zjistí pouze stručný popis geosrandy a faktory náročnosti, které jsou čtyři - fyzický, mentální, trapnosti a zábavy.

 

Plnění úkolů sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace prostřednictvím technických možností (senzorů), které chytrý telefon má k dispozici. Hráči pak dostávají tzv. geonky (body) podle úspěšnosti plnění úkolů. Hráč získává geonky do celkového skóre a má možnost hrát o různé ceny v aktuálně probíhajících soutěžích.

Karlovarský kraj - logo Živý kraj - logo Ministerstvo pro místní rozvoj - logo Ministerstvo pro místní rozvoj - logo

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
© 2021 Obec Sadov