Novinky

Publikováno: 1.4.2020

Zápis do 1. tříd základní školy pro školní rok 2020/2021

 

Veškeré informace týkající se zápisu do 1. tříd základní školy pro školní rok 2020/2021 naleznete v tomto dokumentu.

Publikováno: 30.3.2020

Pozor na podvodníky - sdělení Police ČR

 

KARLOVARSKÝ KRAJ – Lidské hyeny utočí i v tomto nelehkém období.

Policisté Karlovarského kraje by rádi varovali občany, aby si i v této nelehké době dávali pozor na podvodníky, kteří znají spoustu lstí jak z Vás vylákat peníze. I nyní, když je na území celé České republiky vyhlášen nouzový stav, se snaží vydělávat peníze za každou cenu. Proto si teď ještě více než jindy dávejte pozor na své jmění.

Podvodníci nyní nabízejí desinfekční prostředky či jednorázové roušky a to zejména prostřednictvím internetu. Poté co těmto podvodným obchodníkům zaplatíte dopředu vyšší finanční částku, můžete dostat např. místo desinfekce jen obyčejnou vodu a mnohdy ani to ne. Stejně tak tomu může být i při objednání jednorázových roušek. Po zaplacení roušek se může stát, že neobdržíte vůbec nic. Každopádně počítejte s tím, že i při pořízení ochranných a dezinfekčních pomůcek v kamenných prodejnách, může být cena třeba několikanásobně vyšší než v běžné době.

Prodej zdravotnického materiálu není však jediný druh podvodu, se kterým se nyní můžete setkat a jak snadno lze přijít o své peníze. Již se objevují i podomní prodejci, kteří nabízejí zprostředkování levnějších služeb např. plynu či elektřiny.  Pod rouškou však mají podvodníčci větší jistou, že je nikdo nepozná. Proto pokud nemusíte, nyní žádné zprostředkovatele služeb neměňte, mohli byste se snadno napálit. Nikomu z těchto podomních prodejců v žádném případě ani nic nepodepisujte, nevědomky byste tak mohli podepsat i změnu odběrného místa či navýšení měsíčních nákladů.

Přesto, že nemůžete být v současné době se svými blízkými, varujte je před lidskými hyenami. Nyní by je finanční ztráta způsobená podvodným jednáním mohla bolet ještě více než při běžném způsobu života. Zranitelní jsou zejména senioři, kteří jsou mnohdy odkázáni na naši pomoc. Když můžete, pomozte potřebným, myslete však vždy zejména na Vaše zdraví a zdraví Vašich blízkých a zbytečně se nevystavujte nebezpečí. Používejte ochranné pomůcky, které mají ochránit Vás i osoby ve Vaší blízkosti.

V případě, že se i přes naše preventivní rady stanete obětí protiprávního jednání, volejte na bezplatnou telefonní linku 158.

nprap. Mgr. Věra Hnátková
27. 3. 2020

Publikováno: 24.3.2020

Doporučení pro zachování psychické pohody po dobu pandemie a nouzového stavu

 

 

Publikováno: 24.3.2020

Jak s dětmi mluvit o koronaviru

 

 

Publikováno: 23.3.2020

Zajištění základních životních potřeb pro lidi v karanténě

 

Lidé v karanténě nebo izolaci, kteří si nemohou zařídit základní životní potřeby (potraviny, hygienu), ať volají informační centrum 950 380 180 nebo 950 370 180.

Publikováno: 23.3.2020

Roušky

 

Pro občany, kteří v současné době nemají možnost jakýmkoliv způsobem si opatřit roušku a dodržovat nařízení vlády, jsou připraveny v omezeném počtu textilní roušky.

Roušky je možné si vyzvednout na obecním úřadu v Sadově, v obchodu s potravinami v Sadově – Lesově a v Boru.

Publikováno: 18.3.2020

Rozhodnutí hejtmana Karlovarského kraje

 

ROZHODNUTÍ

hejtmana Karlovarského kraječ. 2/2020

o zákazu vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné tkaniny a materiály

Publikováno: 18.3.2020

Policie ČR - Jsme v tom společně!

 

Jsme v tom společně!

 

Celosvětově se řadu týdnů řeší nákaza virem
COVID-19. Ohnisko se bohužel přesunulo do Evropy a významně se dotýká naší země. Koronavirová pandemie se dostala do popředí společenské diskuze. Pomoc jednotlivcům, celým rodinám i všem obyvatelům České republiky je samozřejmá, jsme v tom přece všichni společně. Znevažování onemocnění a nerespektování legislativy není v současné době na místě. Změnou přístupu, chování a návyků dokážeme všichni dohromady situaci zvládnout. Respektujme ve vlastním zájmu aktuální potřeby společnosti!

 

Apelujeme proto na všechny občany České republiky, aby chránili své zdraví a přispěli svým počínáním k ozdravení celé populace. Respektování nastavených opatření znamená nejen dodržování legislativy, ale i dodržování hygienických a morálních pravidel s uvědoměním si mezigeneračních, a pro starší populaci, možná i fatálních dopadů. I přes mnohá a opakovaná upozornění a stovky telefonátů, se na veřejnosti a ve zdravotnických zařízeních objevují naši starší spoluobčané. Téměř všichni jsme jistě zaznamenali, že zejména pro seniory může být jakýkoliv styk s infekční osobou a nemocí COVID-19 velmi nebezpečný až fatální. Jsou zkrátka ti nejzranitelnější z nás. Pokusme se proto všichni svojí cestou seniory přesvědčit, že se mají co nejvíce chránit, držet se v bezpečí domova, zbytečně nevycházet, požádat o donesení nákupu, lékařům se neostýchat zavolat a nikam necestovat městskou hromadnou dopravou.

 

Tak, jako jsme se již napříč generacemi naučili preventivně pečovat o své osobní bezpečí, nenechat se napálit a nestát se obětmi trestných činů, pojďme si i teď jít navzájem příkladem a počínejme si tak, abychom přispěli k zamezení šíření nákazy.

 

Školáci, nescházejte se v parcích ve skupinkách, nepořádejte párty, jděte příkladem svým prarodičům dodržováním bezpečnostních opatření.  Babičky, dědečky, tetičky i strýčky přesvědčte svým chováním k tomu, že ani oni nebudou podceňovat doporučení související s aktuální zdravotní hrozbou.

 

plk. Zuzana Pidrmanová

oddělení prevence Policejního prezidia ČR

17. 3. 2020

 

 

Publikováno: 17.3.2020

Zrušeno - Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu

 

Svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu plánovaný na 4.4.2020 je z důvodu současné situace ZRUŠEN.

Náhradní termín bude s předstihem oznámen.

Publikováno: 16.3.2020

Zajištění nákupů pro seniory

 

Obec Sadov nabízí seniorům možnost přivést nákupy, aby nemuseli navštěvovat obchody.

Službu mohou senioři poptat u starosty obce – 602 777 098, nebo na OÚ Sadov - 353 590 121.

1 - 10 z 369 První | < Předchozí | Další > | Poslední